בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור אפריל, 2015

העם דורש צדק תזונתי

יום רביעי, 08 לאפריל 2015
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

העם דורש צדק תזונתי

הצלחה או כשלון נשקלים בשפת הדיאטה בקילוגרמים. עודף המשקל הכולל בישראל על פי נתוני משרד הבריאות בשנת 2004 היה 30,000 טון ("ידיעות אחרונות" 11/03/2004 ). מאז הפסיקו לספור טונות, מדווחים רק באחוזים. נכון לעכשיו יותר ממחצית אוכלוסיית ישראל סובלת מהשמנת יתר, למעלה מ-30 BMI .

בורסת הדיאטות אינה מכונת-אמת. היא דומה ללוח חלק שאפשר לכתוב עליו מה שרוצים והציבור הוא הצינור החלול שדרכו עוברות המילים הרבות שנכתבות ונמחקות וחוזר חלילה.

אם תצרפו את פרסומי ההצלחה של כל תוכניות הדיאטה הקונבנציונלית דלת השומן ועתירת הפחמימות – הרי אנחנו מדינה רזה ובריאה ואפשר להמשיך הלאה בדיאטה דלת השומן ועתירת הפחמימות, אלא שעל פי נתוני משרד הבריאות 95% מהדיאטות נכשלות לאורך זמן ורק 5% מצליחות לאורך זמן.

בורות לעולם אינה מביאה ברכה, לפיכך ביקשתי להחכים מתוך עיון בספרות המקצועית "להפצת ידע תזונתי מועיל" בשמם ובחתימתם של מדענים מן השורה הראשונה וזה מה שמצאתי כתוב:
"אין המלצות בינלאומיות לפחמימות. אך התזונאים מסכימים ש-%50-60% מהקלוריות צריכים לבוא ממרכיב מזון זה. צריכה גבוה או נמוכה מאוד של פחמימות עלולה ליצור בעיות בחילוף החומרים.
"ההמלצות התזונתיות, לפחות בארצות המערב, הן לעודד העלאה משמעותית בצריכת הפחמימות".

ככל שלמדתי יותר על תופעת ההשמנה ובורותי הלכה וקטנה, כך הלכה והתגבשה דעתי על הקשר האמיץ בין הימנעות מקביעת מדד-פחמימות בינלאומי ובין תעשיית-המזון עתירת הפחמימות, המכתיבה את צרכינו הקולינריים.

מחקרים עבור תעשיית המזון הם מקור מים חיים. אני לא סומך על הכותב ולא על הכתובים. כאשר נחשפתי לספרון של וויליאם בנטינג, אבי הדיאטה דלת הפחמימות, החלטתי להמר על כל עשרים הקילוגרמים העודפים שהועמסו עלי בהמלצת המחקרים המוטים לטובת תעשיית המזון, וראה זה פלא, 20 קילוגרמים נשרו ממני בתוך 4 חודשים וחזרתי למשקל עלומיי. 60 ק"ג בגיל 18 ואותם 60 ק"ג בגיל הנוגע ב-83 . שבע ושבע רצון על המשקל ומול הראי.

LETTER ON CORPULENCE
ADRESSED TO THE PUBLIC
BY WILLIAM BANTING
1864
ווילאם בנטינג הוא מודל חיקוי עבורי. 20 ק"ג השיל מעליו , כך אנוכי בשיטתו, ספר דק כתב להבנת הנקרא, אף אנוכי כתבתי ספר דק למי שרוצה להיות דק/ה. בנבדל מרוב ספרי התזונה המכבידים על הקורא בשפה שכאילו נלקחה ממיסמכים של רואי-חשבון ועורכי-דין, צמצמתי את ספרי למינימום ההכרחי ןהשתדלתי לכתוב בשפה קולחת, קלילה וקליטה וזכיתי לברכתו של שר הבריאות שבירכני על היוזמה והיצירתיות. לספר צירפתי ספר נוסף המכיל 100 מתכונים מעוטי פחמימות ונטולי פחמימות שעולים על שולחני 25 שנה ומשמרים את משקל עלומיי ללא זיגזגים . 60 ק"ג שקלתי בגיל 18 ו-60 ק"ג בגיל 83 בקירוב.
http://babin.co.il/sr_project/archives/858 לקרוא לאט, כמו יין טוב, ואם תרזו אין זו אגדה. אקטואלי אחרי חג המצות וחג המימונה.

אודות

יום רביעי, 08 לאפריל 2015
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

14 שנות ניסיון כמבקר מזון במשרד הבריאות ועשרות שנות ניסיון בהזנת בעלי חיים לימדו אותו,שאותם רכיבי תזונה המצויים בצלחת מצויים גם באבוס, אלא שדיאטות-דמה כמו תרופות-דמה (פלציבו) אפשר למכור רק לבני-אדם ובהצלחה לא מבוטלת עפ"י מצבה של בורסת-הדיאטות.
עיסוקו העכשווי של המחבר – הקניית הרגלי תזונה המבוססים על צריכת פחמימות מדודה והנפקת מירשמים מרזים. פרטים, יעוץ והכוונה ניתן למצוא בבלוג ובטלפון או דוא"ל.

קשר טלפוני:053-5811409
פקס: 03-9731660
דוא"ל: bhsegal@netvision.net.il


Dreamhost review