בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור אוגוסט, 2010

הפער התהומי בין הדיאטה הקלאסית ובין הדיאטה דלת הפחמימות

יום שלישי, 31 לאוגוסט 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

50-60 גרם פחמימות ליום לתיפקוד מערכות גוף האדם – מימצאי מחקר בינלאומי ארוך טווח בקמ"ג בלי לחם, בלי אורז ובלי תפוחי אדמה.

350-400 גרם פחמימות ליום לתיפקוד מערכות גוף האדם גירסת הדיאטה הקלאסית., עם לחם, דגני בוקר, פסטה ואורז.

מה למדת בגן היום ילד מתוק שלי?

"עודף כולסטרול, לחץ דם גבוה, בעיות בכבד – אלו לא הבעיות הרפואיות של סבא, אלא של הנכד שלו בגן חובה. מחקר חדש מצא כי שליש מילדי הגן סובלים מעודף משקל" ("ידיעות אחרונות" 26.8.10).

השיטה הפינית

"כבר בשנת הלימודים הקרובה תצא לפועל תוכנית מיוחדת – 'תפור עלי' – לשינוי הרגלי תזונה ולניהול אורח חיים בריא…..השאיפה היא להפוך את כל בתי-הספר למקדמי בריאות, כמו שקורה בפינלנד…." (שם).

"במסגרת התוכנית החדשה: בשיעורי תנ"ך ילמדו מה אכלו אבותינו, בשיעור אנגלית ילמדו להכין תפריט בריא באנגלית, ובשיעור מתמטיקה ילמדו חישוב קלוריות…." (שם).

אין חולק על מה שאכלו אבותינו על פי הכתוב בספר התנ"ך:

"על שולחנם של אבותינו עלו לחם שעורים, נזיד עדשים, פול, קישואים, בצלים ושומים, פרי הגפן, תאנים ורימונים, זיתים ותמרים, תפוחים ואגוזים, אבטיחים. מוצרים מן החי, כגון: בשר, דגים ועופות אכלו אבותינו על פי רוב בחגים. עם ישראל סיגל עצמו לדרישת חוקי הטבע ונמנע מלהכניס לפיו כל דבר בלתי רצוי, והנביאים גינו את הגרגרנות ודיברו על לב העם לנהוג ריסון באכילה. משחר נעוריהם חונכו ילדי העברים להסתפקות במועט ובן סורר ומורה, זולל וסובא ואינו שומע בקול אביו ואימו היה צפוי לסקילה….. מידות גדולות לבשו המואבים, שכניו העויינים של עם ישראל, שלא היו בררנים במינהגי האכילה ועגלון מלכם היה 'איש בריא מאד' (שופטים ג' י"ז). גם צבאו צעד על קיבתו הגרגרנית: 'ויכו את מואב בעת ההיא כעשרת אלפים איש, כל שמן וכל איש חיל' (שופטים ג' כ'ט)". (המבוא לספרי "השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות").

בשיעור אנגלית ילמדו את עקרונות פירמידת המזון האמריקאית-ישראלית: START WITH PLENTY OF BREADS, CEREALS, RICE AND PASTA.

בשיעור מתמטיקה ילמדו חישוב קלוריות:

nobel-winner-failed.jpg

מפתח שוודי

המפתח לפתרון בעיית ההשמנה נמצא בשוודיה.  המועצה הלאומית השוודית לבריאות ורווחה, הממונה על יישום ביטוח הבריאות הממלכתי, אימצה רשמית את הדיאטה דלת הפחמימות החל מינואר 2008 ולשוודים הייתה אורה ושמחה. הלוואי עלינו.

אחד מאתלטי-העל של שוודיה, אלוף העולם בטריאתלון, יונס קולסינג, עבר לתזונה דלת פחמימות וניפץ את כל המיתוסים המתעתעים.

יונס קולסינג

סל המזון של האיכר במאה ה-19

יום חמישי, 19 לאוגוסט 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

"התפריט היומי של איש מבוגר צריך להכיל כ-300-400 גרם פחמימות, כדי לספק  כ-60%-55% של הצריכה בקלוריות (לפי העבודה)" (ד"ר יעקב אילני, מזונות האדם, ייצורם וערכם התזונתי, הוצ' סיגלית 1980 ).

מי צריך 300-400 גרם פחמימות ליום כדי לספק 55%60% של הצריכה בקלוריות כשמנוע הדיזל של הטרקטור שורף 100% קלוריות, אינו מתעייף, ויום עבודתו של הטרקטוריסט נמתח בין ארוחה לארוחה???

"עודף הפחמימות הופך בדרך כלל לשומן, המתאסף מתחת לעור ומעל לאברים הפנימיים שבגוף (המביא להשמנה)" (שם).

פירמידה הפוכה

פירמידת המזון עתירת הפחמימות היא בפיגור של כ-200 שנה אחר התפתחות  המהפכה התעשייתית המתאפיינת בתהליך מואץ של מעבר משיטת ייצור ידנית לשיטת ייצור ממוכנת ותעשייתית.

חוקרים שהתחקו אחר אורח חייהם של אסקימואים גילו, שבמשך כל חודשי החורף המתמשך לא צרכו האסקימואים פחמימות מכל וכל, והדגה לבדה סיפקה להם את הגלוקוז. במשך אלפי שנים שינתה האבולוציה את האורגניזם שלהם והתאימה את צריכת מזונותיהם לסביבתם הטבעית.

אצלנו התהליך האבולוציוני היה מהיר יותר ולכן טרם הסתגלנו לוויתור על הלחם שאותו הוצאנו מן האדמה זה מקרוב בזיעת אפינו. עכשיו כבר לא מזיעים על מנת לצרוך לחם.  הושט היד וגע בו.

מכיוון שאנחנו בראשית התהליך האבולוציוני של צריכת פחמימות שהולכת ופוחתת, 60 גרם פחמימות חובה מינקות ועד בגרות, ו-1 גרם פחמימות לכל קילוגרם משקל-גוף תיקני בבגרות.

אסקימואים מאושרים נטולי פחמימות

אכול פחמימות במינון זעיר-זהיר, כמו תרופה רעילה-מועילה

מנגנוני הבקרה של הגוף מספקים טווח בטחון רחב עד להפרת האיזון בעודפי פחמימות שהופכים לעודפי שומן. עליית רמת הסוכר בדם  היא פועל יוצא מעליית כמות הפחמימות בצלחת.

סוכר תעשייתי הוא מסוג החומרים שהגוף אינו זקוק להם ואינו יכול להשתמש בהם לצרכיו, ובכל זאת האדם המערבי  צורך סוכר בכמות שנתית השקולה כנגד משקל גופו.

אנשים מתבכיינים על מר גורלם ועל מר משקלם, אבל כשסופרים פחמימות קל לדעת מתי חוצים את הקווים.

דיאטה דלת פחמימות אינה דיאטת חלבונים

יום חמישי, 12 לאוגוסט 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

דיאטה דלת פחמימות אינה דיאטת חלבונים, כינוי שמדביקים לה מתנגדיה, כי חלבון אינו נספג בגוף מעבר לצרכיו. גוף האדם לא יצרוך יותר מ-1 גרם חלבון ל-1 ק"ג משקל גוף . "הגוף לא מסוגל לספוג יותר מ-30-35 גרם חלבון בבת-אחת" (יעל דרור, תזונאית ספורט "20 פלוס" 14.8.2007 ).

לחץ על התמונה להגדלתה

protein-absorption.jpg

אפשר לאנוס את הגוף לצרוך מנת-יתר של חלבון באריזה פחמימתית. מי שלקה במחלת גאוט (שיגדון) היה יכול למנוע אותה אילו לא טרף מנות-יתר של בשר במנות-יתר של פחמימות. הוא הדין בפגיעה בכליות בגין אכילה מופרזת של בשר ארוז בפיתה, בלחמניה, בבאגט או בכל אריזה פחמימתית שבלעדיה לא יחליק הבשר במורד הגרון.

קצובת פחמימות מדודה מרסנת את הלבלב ומונעת צריכת חלבון ושומן מעבר לדרישותיו של הגוף. מה הם דרישותיו של הגוף? הגוף דורש שלא ישנו את הרכבו הטבעי כמפורט להלן:

59% מים 18% חלבון 18% שומן 4.3% אפר (פרופ' אהרן בונדי "הזנת בעלי-חיים", הוצאת מאגנס, טבלת השוואה בין הרכב כבשים והרכב בני-אדם באחוזים).

1 גרם פחמימות ל-1 ק"ג משקל גוף מבטיח שמירה על הרכב גוף האדם כאמור לעיל, כי כל רכיבי הגוף נצרכים באופן טבעי במידתיות, פרט לפחמימות הנצרכות בלא מידה ובלא שיעור בפקודת הלבלב המציף את תאי הגוף באינסולין התובעני.

הפחמימות העודפות הופכות לשומן והן גם נשאיות של שומן וכפועל יוצא מתמעט החלבון וגם העצם מדלדלת. את התוצאה ניתן לראות בצילום הדמיה ב"ידיעות אחרונות" מ-9.5.10 . בכתבה ממחיש ומפרט ד"ר דרור דיקר את הסיכון לחסימת כלי הדם בלב, סיכון לגידולים בכבד, פגיעה בשלמות המפרקים, ושומן בטני המאיץ סוכרת. צילומי דימות של שתי נשים, האחת שמשקלה 51 ק"ג בנויה לתלפיות, ובשנייה שמשקלה 108 ק"ג רואים בבירור אישה רוויית שומן ומעוטת חלבון, דקיקת עצמות השוקיים המעוותות. הצילומים מאופסנים בארכיון שלי ומי שיש לו אומץ לראות מה שמתרחש בתוך גופו יוכל לקבל אותם ממני בדוא"ל.


Dreamhost review