בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

מה שאינו מדיד אינו עמיד

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

איש חכם בעל ידע טכנולוגי רחב יעץ לי עצת פז שמשמשת אותי  בכל עיסוק שתובע דיוק: "לעולם אל תערבב שתי שיטות".

כאשר 40,000 יועצי תזונה, כל אחד ושיטתו, אומרים לך "כזה ראה וקדש" אין לך ברירה אלא להתנער מכולם כשאינך מזהה שיטה שניתנת למדידה.

כל יצרן מכוניות יצרף למכונית מתוצרתו  חוברת הנחיות מדוייקות לגבי הבקרה על כמות השמן והדלק שצורכת המכונית, ואם חרגת מן ההוראות תידלקנה נורות אזהרה שאינך יכול להתעלם מהן. אתה חייב לעצור ולתקן מיד, אם רצונך שהמכונית תאריך ימים. הפחמימן (Hydrocarbon) הוא חומר הדלק של המכונית וכאשר רמת הפחמימנים יורדת נדלקת נורת אזהרה על מנת למנוע השבתת הרכב מחוסר אנרגיה.

גוף האדם פועל כמכונה משוכללת מאוד שמודעת לצרכים שלה, ואם לא ישבשו את מערכותיו ולא יתדלקו אותו במנת-יתר של פחמימות, יצרוך את מזונותיו באופן מאוזן.  בלא לחם תישאר מרבית החמאה במקרר ורוב השמן ישאר בבקבוק אם לא יתנו לו פיתה, באגט, לחמניה או כל מאפה מקמח מלא או קמח לבן, עם סיבים או בלי סיבים. הפחמימה  ( Carbohydrate) היא חומר הדלק העיקרי של גוף האדם, והשמנה, כמו נפיחות, דלקת או חום, היא איתות לכוחות הגוף והנפש להתגייס לסילוקם של הפולשים.  עודפי פחמימות גם הם נמנים עם הפולשים.

הגוף אינו להוט אחר שומן אלא אחר פחמימות, שהופכות לשומן בתהליך חילוף החומרים, תחת פיקודו של האינסולין, שמופרש מהלבלב באותו קצב שאנו מספקים לו פחמימות.

הלבלב השובב אינו מכיר את צורכי הגוף והוא מזהה ללא קושי את היצריות והחושניות הטבועים באדם, והדיאטה הקלאסית עתירת הפחמימות מותאמת לגרגרן שלא מצא את מה שחיפש, והגרגרן המתמיד ידאג שלא ימצא מה שחיפש, למרות הוצאת האנרגיה רבת הסיכויים במעשה החיפוש.

לשון כתיבתו של ספרי "השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות" פחות עמוסה מספרי הדיאטה החנוטים ביובש אקדמי, שכמותם מאיימת על הקוראים ומתסכלת אותם במדדים לא מדידים ובסיגופים אתלטיים מטירונות גולני.

"השמן והרזה" ימלא לך את הלב ואת הריאות, אבל לא את הקיבה מעבר למה שהטבע התכוון.

72 מתכונים מעוטי פחמימות ונטולי פחמימות טעימים, עשירים ובריאים ימלאו את הצלחת שלך ויציבו את משקלך על פי הנדרש בטבלת השקילה, בחישוב מדוייק של תאריך היעד לשמחת לבך ולחדוות יקיריך.

הספר ניתן לרכישה בטל. 057-5811409

2 תגובות לפוסט 'מה שאינו מדיד אינו עמיד'

לקרוא את התגובות ב-RSS או לשלוח טראקבאק לפוסט 'מה שאינו מדיד אינו עמיד'.

 1. מאת etya

  28 יוני, 2010 בשעה 19:48

  אשמח לרכוש את ספרך. לאחרונה נתקלתי במאמריך והם הגיוניים ונראה שמתאימים לי להורדה במשקל. אני בת 56 גובה- 170ס"מ ושוקלת 72 ק"ג. מתעמלת התעמלויות בריאותיות: פילאטיס, פלדנקרייז, יוגה.

  בברכת אור, אושר ושלום,
  אטיה
   

 2. מאת ב.ה סגל

  13 ספטמבר, 2010 בשעה 23:37

  שנה טובה וגמר חתימה טובה לך אטיה,

  צר לי שרק עכשיו שוחררה תגובתך לפוסט.
  זה היה תקוע בתוך המערכת ורק עכשיו
  התגלה לי.

  אני מקוה שפנייתך עדיין אקטואלית.

  ארחיב ואפרט בדוא"ל.

  תודה לך ושנה טובה ומאושרת.

להגיב


Dreamhost review