בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור אפריל, 2011

הא לחמא עניא

יום חמישי, 14 לאפריל 2011
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

סדר הפסח אמור להזכיר לעם ישראל את לחם העוני שאכלו אבותינו כשיצאו מעבדות לחירות, אולם החירות להיות זולל וסובא לא ניתנה לעם ישראל בצאתו ממצרים כפי שמנבא משה את אשר יקרה אחרי מותו .

"וישמן ישורון ויבעט, שמנת, עבית, כשית" נוזף משה בבני ישראל וצופה את העתיד לבוא אחרי מותו "כי דור תהפוכות המה… כי גוי אובד עצות המה ואין בהם תבונה" (דברים, פרקים ל"א ל"ב).

"והאיש משה ענו מאוד מכל האדם אשר על פני האדמה" (במדבר י"ב  ג') והענוה שאותה ניסה משה להנחיל לעם ישראל מנוגדת לגרגרנות שאנו עדים לה בליל הסדר ובשבעת ימי חג המצות.

מצה זו על שום מה קרויה מצה? על שום שמיצו ממנה את המים והותירו בה את הפחמימות כמרכיב עיקרי.

כשסופרים פחמימות קל לדעת מתי חוצים את הקווים.  לא כן בספירת קלוריות.

על פי הדיאטה הקלאסית מי שרוצה להפחית ממשקלו יספור 1200 קלוריות ויעסוק בפעילות גופנית כגון 10,000 צעדים בהליכה מהירה.

4 מצות משקלן 100 גרם וערכן הקלורי 343 , אולם ערכן הפחמימתי 70 גרם. ללמדך שספירת 1200 קלוריות מזכה את עושה הדיאטה ב-14 מצות ומחייבת אותו לבצע מסע אלונקות על מנת לשרוף 245 גרם פחמימות שמצויות ב-14 מצות שמתנחלות מעל ומתחת לחגורה ומסרבות להתפנות.

זו השנה העשרים ואחת שאני צורך 60 גרם פחמימות ליום על מנת לשמר את משקלי הבלתי משתנה שהוא 60 ק"ג .

בליל הסדר ובשבעת ימי חג הפסח אני מסתפק במצה אחת המסמלת לחם עוני ומתקיים בכבוד משיפעת המתכונים שתמצאו בבלוג שבאתר שלי http://www.fatgetslim.com/ ,שיטה התואמת את מימצאי המחקר הבינלאומי שנערך בקמ"ג בראשותה של ד"ר איריס שי, דיאטנית קלינית וחוקרת תזונה ומחלות כרונית, וזה דברה של ד"ר איריס שי:

"בניגוד לדיאטות בהן נדרשים חישובים, הדיאטה דלת הפחמימות היא מאוד פשוטה, כי הפחמימות יורדות לרמה מינימאלית, וכל מה שאין בו פחמימות הוא לכאורה מותר, כך שמי שעושה את הדיאטה הזו, לא צריך להסתובב כל היום עם מחברת ועט.  הרמה המינימאלית שאנחנו צריכים לתפקודי הגוף השונים היא בין 50 ל-60 גרם פחמימות ליום" (ליאם אקשטיין 11.9.06 Nrg  מעריב).

חג פסח כשר ושמח לכל עם ישראל

מאחל

ברוך הלוי-סגל


Dreamhost review