בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור פברואר, 2013

מלחמתי בחיידק הטורף

יום שני, 25 לפברואר 2013
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

מלחמתי בחיידק טורף

בתאריך 28.1.2013 שוחררתי  מביה"ח לאחר אשפוז במשך שבועיים  בגין תפיחה בצד שמאל של צווארי. התפיחה הלכה וגדלה והסבה לי כאבים המלווים בחום גבוה. לפי קצב התפשטות התפיחה הועלה חדש לגידול סרטני, למרות שבאולטאסאונד אותרה דלקת חריפה ביותר, מימצא המעיד על נוכחות בקטריאלית.

לשלילת האפשרות של גידול סרטני נבדקתי במכון CT ולא אובחן תהליך זיהומי, לפיכך הומלץ על בירור היסטופתולוגי, דהיינו ביצוע ביופסיה לגילוי סרטן.

בינתיים הוחל במתן אנטיביוטיקה במינון גבוה והחיידק הנבזה שעשה את דרכו לכיוון הלב החל לסגת ולהתפוגג. בתוך שבועיים של  טיפול אנטיביוטי באינפוזיה נעלמה התפיחה ושוחררתי מביה"ח, לא לפני שבוצעה בצווארי ביופסיה ע"י דיקור. קדם לדיקור ויכוח לוהט בין הרופאים מאחר שהיה ברור לכל שמדובר בחיידק ולא בסרטן. רצו לשלול אפשרות של גידול סרטני ואני לא התנגדתי לדיקור הכואב.

בתאריך 6.2.2013 אתייצב בביה"ח לקבלת תוצאות הביובסיה.

אני מהמר על כך שלא יתגלה סרטן בבדיקה זו, וכל כך למה? כי יש לי ביטוח נגד סרטן. 22 שנה לא טעמתי סוכר והדיאטה דלת הפחמימות שלי אינה מסוגלת לספק את צרכיו של התא הסרטני הצורך סוכר פי 3-5 מתא רגיל. את הגילוי הזה חשף ד"ר אוטו ורבורג בשנת 1933 וזכה בפרס נובל על הגילוי. אם צדק ד"ר ורבורג אדע עם קבלת תוצאות הביופסיה. מקווה שלא אתבדה.

פחמימות במינון גבוה פוגעות במוח  "ידיעות אחרונות " 4.11.2012

מחקר שנערך במאיו קליניק ופורסם בכתב העת Journal of Alzheimer's Disease : "פחמימות משפיעות על חילוף החומרים של הגלוקוזה והאינסולין" אומרת האפידמיולוגית ד'ר רוזבר רוברטס, שעמדה בראש המחקר. "הסוכר מזין את המוח – כך שצריכה מתונה שלו היא חיונית, אולם רמות גבוהות של סוכר עלולות למנוע מהמוח להשתמש בסוכר בדומה למה שקורה בסוכרת מסוג 2 "

מימצאי בדיקת CT שבוצע במוחי

"בוצעה טומוגרפיה ממוחשבת של המוח  במכשיר, 64  פרוסות, בחתכים דקים של 3 מ"מ.  לא נצפו ממצאים מוקדיים ברקמת המוח. חללי האוויר בגולגולת מאווררים היטב".

אשריי וטוב לי שאינני סובל מרפיון קוגניטיבי ואינני לוקה בדימנציה. היה שווה לוותר על הסוכר ולאמץ את הדיאטה דלת הפחמימות.

ויטמין C-500

נוגד חמצון הנדרש לבניית קולגן ולהתפתחות ולשיקום רקמות. מסייע לתיפקוד בלוטות האדרנל לכן חיוני במצבי סטרס. מסייע להגנה על הגוף מפני זיהומים, מחזק את המערכת החיסונית וחשוב במיוחד למניעה ולטיפול תומך בשפעת ובהצטננויות. נחוץ לספיגה של חומצה פולית וברזל לכן חשוב במצבי אנמיה. על אף שמשתתף במאות תהליכים בגוף אין הוא מיוצר או נאגר בתוכו לכן הכרחי כהשלמת מזון.

22 שנה אני צורך מדי יום כמוסת ויטמין C 500 מ"ג להגנה על הגוף מפני זיהומים. אנחנו חיים בתוך אקווריום של חיידקים וצריכים להרוג אותם כשהם קטנים. 90 מ"ג המומלצים לאדם מבוגר אינם מספיקים במצבי סטרס, לעומת זה 500 מ"ג שאני צורך יום יום מגינים עלי מזה 22 שנה ללא צורך בחיסון נגד המחלות החורפיות.  תופעת לוואי של צריכה ממושכת של ויטמין C היא הצטברות סידן במיפרקים, שכן המעטפת של הכמוסה מכילה סידן וכשאני חש כאבים במרפק, אני מפסיק ליטול ויטמין C במשך יום-יומיים והתופעה חולפת.

כשבועיים או יותר לפני מיתקפת החיידק הטורף, החלטתי לעשות הפסקה ארוכה יותר ולזה הוא ציפה הנבזה. חשבתי לתומי שאחרי 22 שנה של צריכה יום-יומית חייבים לעשות הפסקה ממושכת יותר, ועל הטעות הזאת כמעט שילמתי בחיי.

עכשיו אני מקפיד ליטול יום-יום כמוסת ויטמין C 500 מ"ג כהגנה מפני זיהומים ווירליים ובקטריאליים האורבים לנו בעיקר במקומות הסגורים והממוזגים.

בקרב הקהילה המדעית קיימים חילוקי דעות באשר למינון ויטמין C ,  בדומה לויכוח בקרב המדענים באשר למינון פחמימות. מי שחפץ חיים עדיף שיתרום את גופו למדע ולא את גופתו.

 

 

 

 

מלחמתי בחיידק הטורף (חגיגת הניצחון)

יום שני, 25 לפברואר 2013
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

בהמשך לפוסט מ-4/2/2013

בשורה טובה לכל מוקירי שדאגו לשלומי

  בתאריך 6.2.2013 קיבלתי את תוצאות הביופסיה והתבשרתי שלא התגלה בגופי גידול סרטני ואנוכי לא התבדיתי כאשר סמכתי הגילוי של ד"ר אוטו ורבורג, כי התא הסרטני הוא מוטציה של רקמת תאים רגילה והוא צורך סוכר פי 3-5 מתא רגיל. על הגילוי הזה זכה ורבורג בפרס נובל  בשנת 1933 .      60גרם פחמימות ליום שאני צורך 22 שנה אינן מספיקות לשנינו.   גם לי וגם לתא הסרטני הרעב לסוכר. להזכירכם כי כל הפחמימות מתפרקות בגוף לסוכר, כולל קמח ועמילן.

ללמדכם שיש בכוחה של תזונה דלת פחמימות לבטל את חוקי הכובד, לשנות את אורח החיים, ואפילו להוליך שולל את המוות.

הזקנה בקצה המסדרון

כשאושפזתי בבי"ח קרסו חדרי המיון תחת העומס והייתי בטוח שאחבור לזקנה בקצה המסדרון בגלל גילי הקשיש. הכי קל לדחות ולהזניח את הטיפול בקשישים. לשמחתי לא סבלתי מהתופעה של אפליית קשישים בגלל המראה הצעיר שהפתיע את הרופאים, אשר טיפלו בי במסירות ובדאגה רבה לשלומי ולהחלמתי.

שלושה וחצי ק"ג איבדתי בביה"ח כי ויתרתי על עתירי-הפחמימות המוגשים לחולים. על פי הנחיות משרד הבריאות 50% מתכולת המגש הן פחמימות. לחם מקמח מלא, דייסה וריבה, תפוחי אדמה בנייר כסף, פירה, קוסקוס, בורגול, ביסקוויטים, קרקרים, עוגות.

בבוקר הסתפקתי במלפפון ועגבניה, ביצה, קוטג' וזיתים. בצהרים – מרק ירקות, עוף, פילה דג, קציצות בשר. בערב אשל, גבינה לבנה, פרי אחד, קפה או תה, כוס חלב.

חששם של הרופאים מן הגידול הסרטני המקנן בתוכי העלה שוב ושוב את השאלה אם אני יורד במשקל. בהכירי את עצמי 22 שנה עם משקל 60 ק"ג יציב ובלתי משתנה השבתי בשלילה. אילו שקלו אותי הרופאים כי אז היו רואים סיבה מספקת לדאגתם, אבל לא היה בנמצא משקל וגם אני לא ידעתי שירדתי במשקל ירידה דרסטית. רק כשהגעתי הביתה התברר לי שאיבדתי שלושה וחצי ק"ג בתוך שבועיים.

על אף זאת אני שמח שלא התפתיתי למזון עתיר הפחמימות שהוגש לי בביה"ח. האוכל עתיר-הפחמימות המוגש בביה"ח חייב להדאיג את הרופאים שמטפלים ב-200 אלף חולי סרטן החיים כיום בישראל, בתוספת כ-26,000 חולי סרטן חדשים מדי שנה, זאת על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן.

פחמימות מובילות ישיר להתהוות סוכרת

08.03.11

"שפע הפחמימות הזמינות והגלוקוז מוביל ליותר סוכרת מבוגרים בכל העולם. בעוד שחלק מהמחקרים הראו את הקשר דרך עליה בהשמנה שהובילה לסוכרת הראו עכשו חוקרים מקנדה שגם ישירות ובלי קשר להשמנה עודף הגלוקוז יכול להוביל לסוכרת".

ד"ר דינה ראלט, מדענית (ביולוגיה של התא), מנחה קורס הרזייה ב"כמוני"

"בישראל חיים כמיליון אנשים עם סוכרת ידועה או סמויה שהם כשביעית מהאוכלוסייה ומספרם יוסיף ויעלה אם לא נעשה משהו כדי לעצור את המגפה", דברי יו"ר המועצה הלאומית לסוכרת, פרופ' איתמר רז, בפורום ישראל לסוכרת שהתקיים ב-25.11.2009 .

 סקירה לרגל יום הסוכרת העולמי 2012 – האגודה הישראלית לסוכרת 

"בישראל – הערכת מומחים : 1 מתוך 7 ישראלים סובל מסוכרת סוג 2 ומצבי פרה-סוכרת".

"בכל שנה מתגלים בישראל כ-30 אלף חולי סוכרת חדשים וכ-2,500 איש מתים מן המחלה".

 

 

                                                                                              


Dreamhost review