בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור אוקטובר, 2016

תשובת ברוך הלוי-סגל לפניית משרד הבריאות

יום שלישי, 18 לאוקטובר 2016
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

למר משה בר סימן-טוב
מנכ"ל משרד הבריאות שלום רב,

רב תודות לך שהענקת לי את הכבוד להביע את דעתי בבעיה הקיומית של אוכלוסיית ישראל שיש לה הגדרות רבות ופתרונות לא נראות על פני השטח. אני מגדיר את הבעיה הכוללנית
כאירוע רב-נפגעים שכמובן משליך על אי-שוויון בבריאות, שיש כמובן לצמצם אותו.

"‏כדי לפתור בעיה כבדת-משקל עלינו להגיע לרמת חשיבה גבוהה מזו שהיינו כשיצרנו את ‏הבעיה (אלברט איינשטיין).

מתוך עיון בנספחים לחומר שהואלת לשלוח לי, נחשפתי לרשימת 2,224 דיאטנים בעלי הרשאה המהווים יחס של 0.27 ל-1000 נפש , כך בסוף 2014.

אירוע רב נפגעים הוא אירוע שבו המשאבים לטיפול בנפגעים אינם מספיקים למתן טיפול הולם בכולם. הגורם העיקרי לאירוע הוא מספר נפגעים גבוה ממספר המטפלים והכשרתם המקצועית. הטיפול באירוע רב-נפגעים דורש גישה ייחודית וכוחות רפואה מיומנים להצלת חיי אדם רבים ככל האפשר.‏ ומה באשר להכשרתם המקצועית של הדיאטנים?

רישוי דיאטנים בחקיקה

על פי הצעת חוק שאושרה בכנסת בקריאה שניה ושלישית ללא מתנגדים ב-23.7.2008 יחויבו דיאטנים לשאת תואר אקדמי ורישיון משרד הבריאות כדי לטפל בציבור. יענו על הגדרות החוק רק אלו שיעמדו בבחינות.

פרסום החקיקה ב-Ynet‏ יצר גל של תגובות מרירות על הגזירה הקשה, וחרדה מפני הרף הגבוה של הבחינות לקבלת הרישיון.

דיברה אלי תגובתו של דיאטן קליני תחת הכותרת: הקושי של המקצוע באוניברסיטה לא מעיד על הרמה: "למרבה הצער ומניסיון רב שלי ושל אחרים, דיאטנים קליניים אמנם לומדים קשה מאד, אבל הם לומדים את תורת התזונה המערבית, ומה לעשות שזו לוקה במידה רבה בחוסר ידע על הקשר בין תזונה לבריאות".

יש עתיד למקצוע הדיאטנות אם משרד הבריאות בישראל יאמץ את המודל השוודי של הנהגת הדיאטה דלת הפחמימות לטיפול בחולי סוכרת וכחלופה לדיאטה הקונבנציונלית דלת השומן. החל מינואר 2008 חדלו ‎ הדיאטנים השוודים להלעיט את הציבור בעודפי פחמימות במצוות המועצה הלאומית השוודית לבריאות ורווחה, גוף המקביל למשרד הבריאות בישראל, וידיהם מלאות עבודה לתיקון העיוותים שמקורם בפירמידת המזון
האמריקאית.

השוודים חפצי חיים

.המועצה הלאומית השוודית לבריאות ורווחה, הממונה על יישום ביטוח הבריאות הממלכתי, אימצה רשמית את הדיאטה דלת הפחמימות החל מינואר 2008 ולשוודים הייתה אורה ושמחה. הלוואי עלינו.
כל דיאטן וכל רופא שרוצים לשמור על הרישיון שניתן להם חייבים להנחות את מטופליהם על פי עקרונות הדיאטה דלת הפחמימות. ‎

וויליאם בנטינג אבי הדיאטה דלת הפחמימות

וויליאם בנטינג היה נגר אנגלי שחי במאה ה-19 , לא תואר ולא הדר לו, איש שמן וחולה, עשה בית-ספר לעוסקים במדעי התזונה ואילץ את האקדמיה להעניק לו את התואר המכובד אבי הדיאטה דלת הפחמימות, תואר שאינו נופל בחשיבותו מן התואר של הרופא היווני שחי 400 שנה לפני הספירה והאקדמיה רואה בו עד עצם היום הזה אבי הרפואה המודרנית. הרופא הקדום היפוקרטס חיבר את שבועת הרופאים התקפה עד היום.

כל רופא בישראל ובעולם נשבע עם תום לימודיו לפעול ביושר ובכל יכולתו למען החולה ולהיות נאמן תמיד למקצועו, ללא שיקולים זרים.

130 שנה אחרי מותו הייתה עדנה לשיטת ההרזיה של וויליאם בנטינג על פי מימצאי המחקר שנערך בקריה למחקר גרעיני בראשות ד"ר איריס שי, ראש צוות המחקר הבינלאומי, מהמחלקה לאפידמיולוגיה והמרכז הבינלאומי לבריאות ותזונה באוניברסיטת בן-גוריון. ממצאי המחקר התפרסמו בתאריך 17 ביולי 2008, בעיתון המדעי היוקרתי "ניו-אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין".

על פי פרסום מטעם דובר אוניברסיטת בן-גוריון בתאריך 30.11.2008
"חשיבות המחקר הישראלי, שנעשה בשיתוף פעולה בינלאומי, הוא בהיקפו, אורכו, באחוזי ההתמדה הגבוהים ובהיקף הבדיקות שנערכו בקרב המשתתפים.

מימצאים אלו עשויים להביא לפריצת דרך ולשינוי התפיסה המסורתית כי פחמימות כגון לחם, תפוחי אדמה ואורז צריכות להיות מרכיב מרכזי בצלחת".

הדיאטה דלת הפחמימות אינה יתומה מאב. יש לה אבא ויש לה ביסוס מדעי ומן הראוי שתעוגן בחקיקה שבועת הדיאטניות והדיאטנים לאבי הדיאטה דלת הפחמימות וויליאם בנטינג לפעול ביושר ובכל יכולתם למען הנזקקים לשרותיהם ולהיות נאמנים תמיד למקצועם, ללא שיקולים זרים, והיינו אור לגויים במיגור מגיפת ההשמנה העולמית.

ספר דק כתב וויליאם בנטינג, למי שרוצה להיות דק, וניתן להכשיר דור חדש של דיאטנים ודיאטניות עפ"י הספר שאינו טרחני ועשוי לקצר את משך הלימודים ולהפיץ את משנתו בכל המיגזרים בישראל באופן שוויוני
יLETTER ON CORPULENCE
ADRESSED TO THE PUBLIC
BY WILLIAM BANTING
1864

סוף שבוע טוב ומבורך לך וליקיריך,
ברוך הלוי-סגל | הבלוג שלי | השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות בע"מ ‏. | נייד: 053-5811409

ברוך הלוי-סגל, משרד הבריאות רוצה להיוועץ עימך

יום שלישי, 18 לאוקטובר 2016
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ברוך הלוי-סגל, משרד הבריאות רוצה להיוועץ עימך!

צמצום אי שוויון בבריאות
בישראל, בדומה למדינות נוספות, קיימים פערים גדולים בבריאות בין קבוצות חברתיות שונות על רקע מעמד חברתי-כלכלי, השכלה, לאום, מקום מגורים ועוד.

אי שוויון בבריאות מושפע מגורמים מחוץ למערכת הבריאות, ביניהם אי-שוויון חברתי-כלכלי ועוני, המהווים גורמים מרכזיים לפערים בתוצאי בריאות ובנגישות לשירותי בריאות. חלק מאי-השוויון בבריאות קשור גם בנגישות הכלכלית, התרבותית והפיזית של שירותי הבריאות וכן בפריסת השירותים.

משרד הבריאות מוביל תכניות ייעודיות לצמצום אי-שוויון בבריאות מאז שנת 2009 ובאופן אינטנסיבי במסגרת "עמודי האש" של המשרד (תכנית-העל האסטרטגית) החל מהשנים 2011 ואילך.

כעת אנו מבקשים לבצע קפיצת מדרגה – להביא לשיפור משמעותי בצמצום הפערים.

לצפייה במסמך הרקע להיוועצות

שאלת ההיוועצות:
משרד הבריאות פעל בשנים האחרונות כדי לצמצם אי שוויון בבריאות, וכעת אנו מבקשים לבצע קפיצת מדרגה.

מה הם המנופים העיקריים שיסייעו בהשגת השינוי? אילו עקרונות עבודה צריכים להנחות אותנו?

אני רוצה להשתתף

במידה ויש לך חומר נוסף שתרצה לצרף לתשובתך, ניתן לשלוח במייל [כאן]

מה יקרה בהמשך?
במסגרת התהליך, הייעוץ שיתקבל ממך ומאחרים יזוקק לתובנות משותפות, שיסייעו לנו בקבלת ההחלטות. אנו מבטיחים לעדכן אותך בהשפעה האישית שלך כאשר יתקבלו החלטות.

הודעה זו כוללת קישור אישי שיזהה אותך באתר כברוך הלוי-סגל.

אנו מודים לך על הנכונות לקחת חלק, ומחכים לקרוא את דבריך.
בברכה,
משה בר סימן טוב,
מנכ"ל משרד הבריאות


Dreamhost review