בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור ינואר, 2011

פצצה מתקתקת או פצצה מתקתקה

יום שלישי, 04 לינואר 2011
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

דיאטה דלת פחמימות היא דיאטה קיצונית, מדכאת, מסכנת חיים לטווח הארוך והיא  בבחינת פצצה מתקתקת. זוהי קבלת הפנים המזהירה את הגולשים המחפשים בגוגל מזור למגיפת ההשמנה שפקדה אותם.

כל קרדיולוג הגון יוציא מתפריטכם היומי קמח וסוכר ככלל ראשון, זה מה שלימדו אותו באקדמיה (www.gdolot.com).

כל דיאטנית הגונה תכניס לתפריטכם  היומי  60% פחמימות מורכבות מקמח וסוכר, זה מה שלימדו אותה באקדמיה (מרק המדריך הרפואי המוסמךMerck ).

קחו מה שתרצו והרשות נתונה בידיכם לפי חוק זכויות החולה.

הדעת נותנת שכל הנזקקים יעדיפו את הקרדיולוג על פני הדיאטנית, אולם ההימנעות  ממוצרי קמח וסוכר היא גזירה שהציבור הרחב והשמן אינו יכול לעמוד בה ונותרה הבחירה השנייה שהאקדמיה מציעה.

בשפת הדיאטה נשקלים הצלחה או כישלון בקילוגרמים, ועל פי מבחן התוצאה במשך ארבעה עשורים  קיימת עליה מתמדת במשקלם של עושי הדיאטה דלת השומן ועתירת הפחמימות, לפיכך חייבת האקדמיה המכשירה את הדיאטניות להחליף דיסקט ולהתיז קצת מים קרים על תזזית-הפחמימות הלוהטת. כל רופא משפחה יודע שעליית רמת הסוכר בדם היא פועל יוצא מעליית כמות הפחמימות במנה. קיימת קורלציה בין רמת הסוכר בדם ובין כמות הפחמימות בצלחת.

וויליאם בנטינג אבי הדיאטה דלת הפחמימות

וויליאם בנטינג היה נגר אנגלי שחי במאה ה-19 , לא תואר ולא הדר לו, איש שמן וחולה, עשה בית-ספר לעוסקים במדעי התזונה ואילץ את האקדמיה להעניק לו את התואר המכובד אבי הדיאטה דלת הפחמימות, תואר שאינו נופל בחשיבותו מן התואר של הרופא היווני שחי 400 שנה לפני הספירה והאקדמיה רואה בו עד עצם היום הזה אבי הרפואה המודרנית. הרופא הקדום היפוקרטס חיבר את שבועת הרופאים התקפה עד היום.

כל רופא בישראל ובעולם נשבע עם תום לימודיו לפעול ביושר ובכל יכולתו למען החולה ולהיות נאמן תמיד למקצועו, ללא שיקולים זרים.

130 שנה אחרי מותו הייתה עדנה לשיטת ההרזיה של וויליאם בנטינג על פי מימצאי המחקר שנערך בקריה למחקר גרעיני בראשות ד"ר איריס שי, ראש צוות המחקר הבינלאומי, מהמחלקה לאפידמיולוגיה והמרכז הבינלאומי לבריאות ותזונה באוניברסיטת בן-גוריון. ממצאי המחקר התפרסמו בתאריך 17 ביולי 2008, בעיתון המדעי היוקרתי "ניו-אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין".

על פי פרסום מטעם דובר אוניברסיטת בן-גוריון בתאריך 30.11.2008

"חשיבות המחקר הישראלי, שנעשה בשיתוף פעולה בינלאומי, הוא בהיקפו, אורכו, באחוזי ההתמדה הגבוהים ובהיקף הבדיקות שנערכו בקרב המשתתפים. מימצאים אלו עשויים להביא לפריצת דרך ולשינוי התפיסה המסורתית כי פחמימות כגון לחם, תפוחי אדמה ואורז צריכות להיות מרכיב מרכזי בצלחת".

 הדיאטה דלת הפחמימות  אינה יתומה מאב. יש לה אבא ויש לה ביסוס מדעי ומן הראוי שתעוגן בחקיקה שבועת הדיאטניות והדיאטנים לאבי הדיאטה דלת הפחמימות וויליאם בנטינג לפעול ביושר ובכל יכולתם למען הנזקקים לשרותיהם ולהיות נאמנים תמיד למקצועם, ללא שיקולים זרים, והיינו אור לגויים במיגור מגיפת ההשמנה העולמית.


Dreamhost review