בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור ינואר, 2009

ההשמנה נולדה במהפכה התעשייתית

יום ראשון, 18 לינואר 2009
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

המהפכה התעשייתית, שמתוארכת בשנים 1797-1878 יצרה עולם מודרני שהחל להתהוות בתהליך הדרגתי של מעבר משיטת ייצור ידנית לשיטת ייצור ממוכנת, תהליך שהשפעתו חוללה שינויים מהפכניים בכל תחומי החיים. התיעוש החליף את עבודת-הכפיים והתחבורה הממונעת החליפה את  השימוש ברגליים. הצו הבראשיתי שהושת על האדם לאמור "בזיעת אפיך תאכל לחם" כבר לא היה רלוונטי, כי הלחם הוצע לכל דורש בחנויות המכולת שצצו בערים שניבנו בקצב מואץ בתהליך האורבניזציה.

 

מכיוון שהושבתו אבריהם של תושבי הערים החלה השמנה הדרגתית של האוכלוסיה והתפתחה לממדים שהצריכו התערבות רפואית. רעיונות שונים שהציעה הרפואה להפחתת משקל כשלו בזה אחר זה, כגון צום קל, לעיסה איטית, אכילת קרקרים ועוד. האוכלוסיה הלכה ותפחה לממדים בלתי נסבלים.

 

את הפתרון להשמנת-יתר מצא וויליאם בנטינג (1797-1878) נגר אנגלי  שהוכר  על  ידי  האקדמיה כאבי הדיאטה דלת הפחמימות . בשנת 1860 הגיעו רעיונותיו לאמריקה והפכו למותג. בשנת 1890 זכתה משנתו להכרה מדעית כדיאטה המיועדת לשמנים בעלי הרגלי-ישיבה

The Banting diet is confirmed for any obese person of sedentary habits. www.second-opinions.co.uk

דיאטת בנטינג תקפה גם היום והתואר שהעניקה לו האקדמיה כאבי הדיאטה דלת הפחמימות תקף גם הוא ואינו נופל בחשיבותו מתוארו של היפוקרטס (400 לפניה"ס), אבי הרפואה המערבית, שכל  רופא מבטיח לו בשבועה לקיים את חובותיו כלפי החולים.

 

במבוא לספרי "השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות" נסמכתי על וויליאם בנטינג, אותו נגר זכור לטוב, וגייסתי את מישנתו הסדורה במטרה להראות לקוראים את האור  הגנוז באכילה הנכונה, לנתץ שיקוצים של ארוחות שחיתות ולהתיז קצת מים קרים על תזזית-הפחמימות הלוהטת.

 

ובאשר לפעילות אתלטית המומלצת בכל ספרי הדיאטה, בואו נודה:  ככלות הכל לא מדובר במופת של הגיון צרוף.   בעידן הטכנולוגי לא ניתן להפוך אומה שלמה למעין אגודת ספורט.   מן הטעם הזה יש להתחשב בהרגלי הפעילות כשמדברים בהרגלי אכילה וצריך שיהיו חופפים. כולנו בעלי הרגלי-ישיבה בכורסת המנהלים, במושב המכונית, בכורסת הסלון ובשאר מושבים נינוחים אל מול הממחשב או אל מול מירקע הטלויזיה.   המצאות מפנקות נולדות חדשות לבקרים ומשחררת אותנו מפעילות גופנית מינימלית ואנו חווים עשרים וארבע שעות ביממה את נצחון הטכנולוגיה על אברינו.

 

פירמידת-המזון האמריקאית-ישראלית מחייבת שריפת קלוריות בלתי פוסקת על ידי פעילות גופנית מפרכת, שאינה מתחשבת בנפלאות-הטכנולוגיה, שתכליתן לפטור את בני האדם מכל מאמץ גופני.

ספורט שייך לעולם הבידור וספרי "השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות" פונה למיטיבי-שבת עם משקל-יתר ברוח ספרו של בנטינג הנגר, שעמד בקריטריונים המחקריים המחמירים ביותר, ורמתו אינה נופלת ממחקרים מלומדים רבי מלל פתלתול.

 

תמצית הווייתו של ספרי היא, אכול פחמימות במינון זעיר-זהיר, כמו תרופה רעילה-מועילה, ומי שאינו מכמת בפחמימות מתקמט.

עיין ברשימת 67 המתכונים בתוכן העניינים ועקוב אחר המתכונים הנוספים שיפורסמו בכתבות הבאות.

אורך החגורה עומד ביחס הפוך לאורך החיים

יום ראשון, 11 לינואר 2009
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ההברקה שבכותרת יצאה מפיו של בנג'מין פרנקלין (1706-1790), מדינאי אמריקאי, דיפלומט ומדען, שמת בשיבה טובה, כי ידע מה לשים בצלחת וכמה. "הטרגדיה של החיים היא, שאנו נעשים זקנים מוקדם מדי וחכמים מאוחר מדי", פסק פרנקלין והקדים חוכמה לזיקנה.

 

להזכירכם, שבמאה ה-18 רק 6 אחוז עברו את גיל ה-60 בעולם המערבי והטבע העניק לפרנקלין 24 שנים נוספות כפרס על מצויינות בנימוסי שולחן. כמי שאמון על מדעי הטבע היו לו תובנות ביחסי הגומלין שבין האדם והטבע.  האדם מתגרה בטבע, והטבע משיב מלחמה ונקמה. אדם הצורך מזון יותר ממה שהוא צריך על פי חוקי הטבע לא יזכה לאריכות ימים, כי צינורות החיים יסתמו מהעודפים.

 

מפרסום של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה תוחלת החיים בישראל היא 80.61 ,  גיל שאליו אני הולך וקרב.   לפיכך התעודדתי מן הכתבה שפורסמה ב"ידיעות אחרונות" ב-19.12.2008 תחת הכותרת"בעלי המאה" ובה מבטיחים מדענים להאריך את חיי האדם עד 200 ואפילו עד 500 שנה.  על פי ממצאי המחקר, כפי שמסביר פרופ' מנחם רובינשטיין, חוקר במחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון וייצמן,"המדע יודע היום בוודאות, שאם אוכלים פחות – חיים יותר. אין דבר כזה למות מזיקנה. מתים ממחלה".

 

ומוסיף שותף למחקר זה, ד"ר חיים כהן: "המחקרים מראים יחס הפוך בין צריכת קלוריות לבין הארכת החיים. צמצום הקלוריות ב-30% מאריך את החיים באותו שיעור",  וכלשונו  של  בנג'מין  פרנקלין –                                        "אורך החגורה עומד ביחס הפוך לאורך-החיים".

ברוח זו כתבתי את הדברים הבאים בספרי "השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות" (עמוד 60):

"הזיקנה הממארת היא בראש וראשונה כשל תזונתי….אבל ניתן לנצח את תיקתוק השעון הביולוגי אם נשמרים מפני בגידת הגוף…..ניתן לרסן את הטבע באמצעות הזנה מאוזנת ושמירה קפדנית על משקל השמור לצעירים". בספר וניספחיו מוגשים לקורא 67 מתכונים שבכוחם לנווט כל חוש פנוי הישר לתוך הצלחת, בלי תחנות-ביניים בכרס ובירכיים. הספר הוא האינסטלטור שפותח סתימות בצינורות החיים ועושה סדר במשק הפחמימות ובצלחת שהייתה מפוצצת מפצצות-המיצרר הפחמימתיות.

להשיג בטל. 057-5811409

הצבא צועד על קיבתו

יום שני, 05 לינואר 2009
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter


תחושת האופוריה אחרי הנצחון המוחץ במלחמת ששת הימים הניבה  החלטה של שר הבטחון משה דיין
להכין את צה"ל למלחמה הבאה במתכונת של "צבא קטן וממזרי", כלשונו, שלא יהיה כבד ומסורבל, ויבצע את משימותיו בניידות קלילה.

אבל הנצחון המוחץ הזניק את הכלכלה הישראלית ואוכלוסיית ישראל שמנה לבלתי הכר. 42 שנה של תרבות אכילה דורסנית, חסרת מעצורים ועתירת פחמימות.
וקציני צה"ל הם אכלנים אקטיבים וספורטאים פסיבים, כפי שמשתמע מנאומו של אל"מ יוסי היימן, מפקד  בה"ד 1 בסיום קורס קצינים ("הארץ" Online "קצין רזה לדוגמה"):

"בדיוק כמו שאישה לא מטופחת תתקשה למכור קוסמטיקה, כך צה"ל יתקשה להעניק תחושת בטחון לאזרחי המדינה אם הקצינים שלו יהיו במשקל שאינו מאוזן. מובן שלא כולם חייבים לתפוס מקום ראשון בכושר גופני, אבל צריך להיות בכושר שמאפשר לתפקד ביעילות. לשמור על משקל סביר זה גם עניין תרבותי".

את הרעיון של "צבא קטן וממזרי" יישם חיזבאלה בצפון וחמאס בדרום ואנחנו בצרות.
כשמדובר בהפחתת משקל אזי פחות הוא בדרך כלל יותר.

רבותי, ההיסטוריה חוזרת

הקרב נגד מואב מתואר בספר שופטים כלוחמה של המשועבדים הרזים נגד העם המואבי השמן.
תחילה מותת אהוד בן גרא את עגלון מלך מואב שתואר כ"איש בריא מאד", אחר כך הכניע את
צבאו: "ויכו את מואב בעת ההיא כעשרת אלפים איש כל שמן וכל איש חיל ולא נמלט איש.
ותיכנע מואב ביום ההוא תחת יד ישראל ותשקוט הארץ שמונים שנה"
(שופטים ג כ"ט ל').

אלה הם פני הדברים כאשר פני הצבא כהיקף המותניים של מפקדיו.

הפתרון
קצובת פחמימות מדודה, בהתאם למימצאי המחקר הבינלאומי שנערך בקמ"ג בראשותה של
ד"ר איריס שי וזכה לפרסום בעתון המדעי היוקרתי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין".
תמצית המחקר: שינוי התפיסה המסורתית כי המרכיב המרכזי בצלחת הוא לחם, תפוחי-אדמה ואורז.

בספרי "השמן והרזה" ונספחיו מצויים 67 מתכונים טעימים ובריאים, שנותנים מענה לצריכת
מזונו של האדם לשובע ולשביעות-רצון על המשקל ומול הראי.


Dreamhost review