בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור דצמבר, 2009

פירמידת המזון נולדה בחטא

יום רביעי, 23 לדצמבר 2009
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

מיליון סוכרתיים בישראל , זהו תג המחיר של הדיאטה דלת השומן ועתירת-הפחמימות .

קשה מאוד להסביר את מה שמובן מאליו כשמקהלת-הרקע  הקולנית של שוללי הדיאטה דלת הפחמימות מציגה את ההשלכות העתידיות של הדיאטה המזיקה הזאת לפי הבנתם.

רואי השחורות ממתינים כבר שלושים שנה להתממשות חרדותיהם ודבר אינו קורה. אין נתונים סטטיסטים  המצביעים על  נזקים אפידמיים  בקרב עושי הדיאטה דלת הפחמימות בתקופה ממושכת זו.

פירמידת המזון הישראלית , המבוססת על עקרונות פירמידת המזון של משרד החקלאות  האמריקאי נאמנה למקור באשר לצריכת פחמימות נדיבה בבסיסה ועל פי המשתמע  מן ההסבר המלומד על אופן השימוש בפירמידה "בישראל עדיין אין הגדרה המבוססת על גודל המנה למזונות השונים", כלומר תפוס כפי יכולתך, וכל המרבה לאכול פחמימות הרי זה משובח. איך מפנים את ההתנחלות, גם לזה יש פתרון בהוראות השימוש של הפירמידה הישראלית.

בזיעת אפיך תאכל לחם ואורז ופסטה, קוסקוס ודגנים מלאים ותפוחי-אדמה ותזיע בפעילות גופנית יומיומית, בעליה במדרגות במקום במעלית, ותחנה את רכבך הרחק  ותלך הליכה בלתי פוסקת , לפחות 10,000 צעדים ליום.

אבל כשאין הגדרה המבוססת על גודל המנה צריך לחצות את יבשת אמריקה על מנת להיפטר מארסנל פצצות-המיצרר הפחמימתיות שהתנחלו מעל ומתחת לחגורה.

"הדבר היה ככה" מאת מאיר שלו, הוצ' עם עובד

"אני נוקט כאן כלל בדוק, ששורשיו בעולם המדעי דווקא, ולא המשפטי או הספרותי. החוקרים אומרים שאם יש לתופעה אחת כמה הסברים מספקים, יש לאמץ את ההסבר הפשוט ביותר".

מקצוע הדיאטנות הוא מקצוע נחוץ  ומשרד הבריאות צריך להקל על העוסקים במקצוע זה בבחינות לקבלת רשיון לשרת את הציבור. כל מה שצריך  על מנת לעבור את  הבחינה הוא לשנן את ממצאי המחקר הבינלאומי שבוצע בקמ"ג בראשותה של ד"ר איריס שי, דיאטנית קלינית וחוקרת תזונה ומחלות כרוניות, וזו תמצית מימצאי המחקר:

"בניגוד לדיאטות בהן נדרשים חישובים, הדיאטה דלת הפחמימות היא מאוד פשוטה, כי הפחמימות יורדות לרמה מינימלית, וכל מה שאין בו פחמימות הוא לכאורה מותר, כך שמי שעושה את הדיאטה הזו, לא צריך להסתובב כל היום עם מחברת ועט.  הרמה המינימלית שאנו צריכים לתפקודי הגוף השונים היא בין 50 ל-60 גרם פחמימות ליום".

חמישים ושתיים מילים. קל לזכור לקראת הבחינה ונא לזכור שהדיאטה דלת הפחמימות אינה יתומה. וויליאם בנטינג הוא אבי הדיאטה דלת הפחמימות והוא הוציא לאור ספר דק למי שרוצה להיות דק/ה. ספר חובה לכל דיאטנית ודיאטן Letter on Corpulence

השוודים עשו פניית-פרסה תזונתית ואימצו את הדיאטה דלת הפחמימות שעשתה להם  רק טוב.

גם אנחנו יכולים. !!!Yes, We Can

 

אמת או חובה?

יום שני, 21 לדצמבר 2009
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

כל ילד יודע ששומן משמין, אבל כל ילד טועה.  שומן יסרב להחליק במורד הגרון אם לא יאנסו אותו להיכנס לפיתה, ללחמניה, לבאגט, ללחם או לכל אריזה פחמימתית שבלעדיה ישאר השומן במקרר או בבקבוק.

כל דיאטנית יודעת שדיאטה דלת פחמימות מגבירה את העומס על הכליות ועלולה לפגוע בהן, אבל כל דיאטנית טועה, כי הסיכוי להיפגע בכליות מדיאטה דלת פחמימות היא כמו הסיכון להיפגע ממקרר שנפל מהקומה השלישית על ראשו של עושה הדיאטה דלת הפחמימות.

כל עקרת-בית יודעת שתורת-התזונה בישראל מקורה במומחי משרד הבריאות, אבל כל עקרת בית טועה. תורת התזונה בישראל מקורה במומחי משרד החקלאות האמריקאי. ואני לתומי חשבתי שמשרד החקלאות אחראי על תוכן האבוס ומשרד הבריאות אחראי על תוכנה של הצלחת.

"ים השיבולים" כתבה ב"ידיעות אחרונות" ב-14.3.2007

"פעם היא נחשבה למזון פשוט ועממי, והיום שיבולת השועל מקבלת את הכבוד המגיע לה. היא נמצאת ברשימת פירמידת המזון של משרד החקלאות האמריקאי, אותה אימץ משרד הבריאות הישראלי, לצד מזונות מקבוצת הפחמימות, כמו חיטה, שעורה, אורז, כוסמת ודוחן והיא מתאימה לכל הגילאים…"

אם לא תאכל, לא תגדל

מותר האדם מן הבהמה אין (קוהלת ג' י"ט)

במשך שנים רבות גידלתי במשקי צאן ובקר ובעלי-כנף ואני בטוח שבקיאותם של מומחי משרד החקלאות האמריקאי אינה נופלת מבקיאותי בגידול בעלי-חיים, אולם אין בי ספק שהלעטת בעלי-החיים שגידלתי במינון פחמימות שבבסיס פירמידת המזון האמריקאית היתה מביאה כליה על משק-החי שטיפחתי.

שאלה רטורית כתבה ב"ידיעות אחרונות" ב-5.9.2007

"מה גורם לרוב המכריע של המפחיתים ממשקלם לחזור למימדים הקודמים – זו השאלה שמטרידה את כל מי שהמילה 'דיאטה' אי פעם העסיקה אותו?  אלפי ספרי הדרכה לדיאטה, מאות שיטות הרזייה, ניתוחים וכדורים, מיליוני הבטחות, כולם עומדים מול נתון סטטיסטי נוקב אחד: רק חמישה אחוזים מהאנשים שמפחיתים משקל מצליחים לשמור על ההישג. רק חמישה אחוזים מהרבים כל כך שנאבקים, מוותרים על שוקולד או על פחמימות, אוכל לפי סוג הדם שלהם או לפי שעות, סופרים קלוריות או מנות,  הופכים את הרגע המיוחל של הגעה למשקל הרצוי למציאות קבועה".

רישוי דיאטנים בחקיקה

על פי הצעת חוק שאושרה בכנסת בקריאה שניה ושלישית ללא מתנגדים ב-23.7.2008 יחוייבו דיאטנים לשאת תואר אקדמי ורשיון משרד הבריאות כדי לטפל בציבור. יענו על הגדרות החוק רק אלו שיעמדו בבחינות.

פרסום החקיקה ב-Ynet יצר גל של תגובות מרירות על הגזירה הקשה, וחרדה מפני הרף הגבוה של הבחינות לקבלת הרשיון.

דיברה אלי תגובתו של דיאטן קליני תחת הכותרת: הקושי של המקצוע באוניברסיטה לא מעיד על הרמה: "למרבה הצער ומניסיון רב שלי ושל אחרים, דיאטנים קליניים אמנם לומדים קשה מאד, אבל הם לומדים את תורת התזונה המערבית, ומה לעשות שזו לוקה במידה רבה בחוסר ידע על הקשר בין תזונה לבריאות".

יש עתיד למקצוע הדיאטנות אם משרד הבריאות בישראל יאמץ את המודל השוודי של הנהגת הדיאטה דלת הפחמימות לטיפול בחולי סוכרת וכחלופה לדיאטה הקונבנציונלית דלת השומן.  החל מינואר 2008 חדלו הדיאטנים השוודים להלעיט את הציבור בעודפי פחמימות במצוות המועצה הלאומית השוודית לבריאות ורווחה, גוף המקביל למשרד הבריאות בישראל, וידיהם מלאות עבודה לתיקון העיוותים שמקורם בפירמידת המזון האמריקאית.

חור קטן לאדם בגרונו הבולע את כל ממונו

יום שני, 14 לדצמבר 2009
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

25 דולר מחיר 1 ק"ג עליה במשקל, 75 דולר מחיר 1 ק"ג ירידה במשקל. ביחד 100 דולר לטובת קהיליית יועצי התזונה, המגלגלת מיליארדים בשיטת האקורדיון. פעם רזה ופעם שמן וחוזר חלילה. ככה ארבעה עשורים.

הציבור הרחב והשמן מפרנס למעלה מארבעים אלף יועצי תזונה שנימנו בעולם המערבי, המחזיקים בידיהם מירשמים בדוקים להרזייה, המותנית בתרגילי-כושר. לא הצלחת, תשובתם המלומדת – לא התמדת בתרגילי-כושר, ובינתיים נפרדת מכספך ונותרת עם עודף משקל  ועם יצר בלתי נשלט לפחמימות.

בדיקה אורגנולפטית

כמבקר מזון בשרות המזון והתזונה, בעת שרותי במשרד הבריאות, נדרשתי  לבצע בין שאר הבדיקות במפעלי המזון בדיקה אורגנולפטית, שהיא בדיקת טעמו של המוצר. לכאורה הנאה בלתי רגילה, אך ממכרת באופן בלתי הפיך. החולשה הראשונה שלי היתה עוגה, והחולשה השניה שלי היתה העוגה השניה ולא אמנה את הגלידות והוופלים והבורקס, והמשקאות המתוקים ושאר מיני המתיקה שזללתי והעריתי לתוכי בתפקידי המכובד כמבקר מזון לתפקידים מיוחדים.

כיצד נראיתי כאשר פרשתי ממשרד הבריאות לטובת גידול בעלי-חיים במשק חקלאי היטיב לבטא הסופר והמחזאי אנטון צ'כוב: "הטבע הופך זחל מגעיל לפרפר יפהפה, ואילו אצל בני-האדם התהליך הפוך: פרפר יפהפה הופך לזחל מגעיל".

דברים שרואים מכאן לא רואים משם

אם אתה רוצה לדבר על משהו, אתה חייב גם להיות שם.  כל השאר זו תיאוריה.

בורסת הדיאטות אינה מכונת-אמת. היא דומה ללוח חלק שאפשר לכתוב עליו מה שרוצים והציבור הוא הצינור החלול שדרכו עוברות המילים הרבות שנכתבות ונמחקות וחוזר חלילה.

תזונה היא טריטוריה יצירתית שנשאבתי לתוכה ועסקתי בה שנים רבות, הן בתחום ההומני במסגרת שרותי במשרד הבריאות, והן בתחום החקלאי. מן הניסיון הרב בשני התחומים למדתי, שגוף האדם, כמו גוף הבהמה, מעוצב   על-ידי מזונו, ומותר האדם מן הבהמה אין.

גידלתי צאן ובקר, גידלת בעלי-כנף וגידלתי כרס.

כמי שבקיא בפיטום בעלי-חיים נהירים לי גם רזי ההרזיה וכיוון שהחיים בצל השומן לא חייכו אלי נתתי למוח הוראת-קבע וקיבלתי זהות חדשה, שאני שומר עליה בקנאות קרוב לשני עשורים.   למי תודה, למי ברכה? לרעייתי האהובה נאוה שהמירה את תפריטי עתיר-הפחמימות בשדה  של  ניחוחות העולים מתבשיליה המופלאים.  הנה אחד מ-82 המתכונים שבספרי "השמן והרזה":מתוך קבוצת נטולי הפחמימות:

עוף לאניני טעם

החומרים

1 עוף שלם

50 גרם מרגרינה מומסת

1 לימון

אורגנו

מלח

פילפל שחור

אופן ההכנה

ממיסים את המרגרינה ומורחים את העוף מכל צדדיו. חותכים את קצוות הלימון משני צדדיו ומסמנים בו X עמוק באמצעות סכין. מחדירים את הלימון השלם לתוך העוף. בוזקים אורגנו, פילפל שחור או פפריקה אדומה ומעט מלח. מניחים את העוף בתבנית אפיה ומסביבו מסדרים קישואים קטנים וצעירים.

אופים כשעה ורבע עד שעה וחצי בחום בינוני-גבוה, כאשר באמצע האפיה הופכים את העוף לצידו השני.

הלימון מפריש את כל המיץ לתבנית והעוף שוחה ברוטב חמצמץ עדין.

את הספר עם מיגוון המתכונים ניתן לרכוש בטל. 057-5811409


//

קווים לדמותו של קו-העוני

יום ראשון, 13 לדצמבר 2009
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

שני מאפיינים יש לקו העוני: הראשון הוא אותו קו ארור שביתרת החשבון בבנק המכונה מינוס, והשני ארוז בפיתה.  העניים אוכלים את הזיתים בפיתה והעשירים אוכלים את הזיתים במרטיני.

הפיתה מכילה ערב-רב של טעמים, קוטביים ומתנגשים ונבלעים. חם וקר, חריף ומתוק במסגרת בצקית פריכה. דוחסים לקרביה את כל הטירוף הזה, פלאפל בפיתה, קובה בפיתה, מימרח שוקולד בפיתה, אונסים פיתה בכל דרך אפשרית, בצ'יפסים, בחצילים, ברוטבים. הכל כלול בפיתה וכל הארוחה עתירת-הפחמימות טעימה להפליא, משביעה להפליא ומשמינה להחריד ואחראית על הכרס התופחת של העשירון התחתון. כשאין כסף לקנות ארוחות גורמה בעלות של 89 ₪ ומעלה נאלצים להסתפק בפיתה-פלאפל ב-16 ₪ .

"…סוכרת מסוג 2 , שבה לוקים 93% מכלל החולים בסוכרת, כמעט שאינה מופיעה באנשים רזים, ואילו בין השמנים כל אדם שלישי צפוי לחלות בה…. סוכרת היא מחלת העניים. 70% מכלל חולי הסוכרת בעולם חיים במדינות שבהן ההכנסה לנפש נמוכה. שיעור האנשים עם סוכרת גבוה פי ארבעה בשני העשירונים התחתונים לעומת העשירון העליון.  כמו נזקי העישון, גם נזקי הסוכרת ניתנים למניעה, אך כיוון שאין היסטריה – העשייה מתנהלת בעצלתיים" ( פרופ' מוטי רביד, "ידיעות אחרונות", 25.11.09 "מגיפות 2009").

הביטי נא אל הירח

"הכרס מביאה לנו הרבה בעיות סוציאליות שמסתיימות בגירושין.  כשמרזים משפרים את הזוגיות, מקרינים ביטחון עצמי והעניינים מסתדרים גם בעסקים" (פרופ' אלכס פולנסקי, "ידיעות אחרונות" 22.12.03 "על בטן מלאה").

כרס תפוחה אכן גורמת לריחוק ביחסים שבינו ובינה והאהבה דועכת כשאור הירח מתחלף באור המקרר.


Dreamhost review