בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור ינואר, 2010

לפנק, לפנק, לפנק

יום שני, 25 לינואר 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

הדיאטה הקלאסית מעניקה למטופליה ארוחה מפנקת, פעם ביום, או פעם בשבוע, במטרה להנעים למטופל את המפגשים ולחסוך ממנו רגשי אשמה. פעם ביום מוגשים לך מעדני מלך במשך שעה, גלידה, פסטות ושאר תופינים.  לבני-הנעורים מתירים מנה חד-פעמית בשבוע הכוללת 2 משולשי פיצה, או קרואסון שוקולד גדול, או חבילת במבה גדולה, או חתיכת עוגה מפנקת.

וראו זה פלא, המבצע מניב תוצאות. אחת לשבוע נשקלים ולשאון מחיאות הכפיים מתעודדים לקראת השקילה בשבוע הבא. שוב קוצרים תשואות וההישגים מרשימים, ויש תמונות מרשימות של לפני הדיאטה ואחרי הדיאטה, ככה עד גמר המבצע או עד גמר התקציב הכספי, הנפשי והפיזי הכרוך בפעילות גופנית שהיא חלק בלתי נפרד מהתוכנית.

ואז בא הפיצוי: גלידות, פסטות, פיצות, קרואסונים, שוקולד, במבה, עוגות וכל מה שעשוי מקמח וסוכר וייקח האופל את יום המחר, ובאה מנוחה ליגע ומרגוע למתעמל.

נרקומנים של פחמימות למדו לזהות את הפחמימות כידידותיות, מפנקות, ממכרות ומשמינות. רוצים להיפטר מעודפי הפחמימות שהתנחלו בכרס, שובו למבצע הבא שיפנק אתכם במתינות בין שקילה ושקילה.

ככה ארבעה עשורים, זה שעולה או זה שיורד.

ההשמנה אינה מחלה סופנית (מכתב שכתב לי איש יקר שנזקק לספרי)

מר הלוי-סגל שלום,

גילי 39, קומתי 170 ס"מ, משקלי 75 ק"ג, מבנה גופי צר עד בינוני. לבשתי עד לפני כשנה חולצות במידה 6XL ומכנסיים במידה xL5 או 60 והיום חולצות במידה XS (Extra small).   (לא ידעתי שיש מידה כזו עד לא מזמן) ומכנסיים במידה 38 .

מצב בריאותי – עד לפני מעט למעלה משנה סבלתי מעודף משקל חולני קיצוני, משקלי הגיע בשיאו לפני כ-15 חודשים ל-137 ק"ג ולו התלוו סוכרת מטיפוס 2, יתר לחץ דם, שומנים בדם, כבד שומני, הפסקות נשימה בשינה, בעיות גב וברך, ובעיות פיריון.

בסוף ספטמבר 2008 עברתי ניתוח מעקף תריסריון ומאז הישלתי את רובו המכריע של המשקל העודף ואיתו את כל המחלות הנלוות להשמנה ואת כל התרופות לטיפול בהן (סוכרת, יתר לחץ דם, שומנים בדם, דילול דם) והחלפתי אותן במולטי ויטמין, ויטמין A, ויטמין D וברזל.

דיאטות בעבר – אממממ – כולן כמדומני – מיני תוכניות מבוססות על צריכת שומן מופחתת, קבוצות תמיכה, דיאטניות, כדורי הרזיה למיניהם, טרימקס, מרזי מורית, דיאטלי ועד תרופות מירשם – רדוקטיל וקסניקל.

עכשיו, משהישלתי כמעט את כל עודף המשקל ואני קרוב מאוד לרף העליון של משקל תקין והיות וגופי מסוגל לקלוט ביעילות פחותה חלבונים וברזל,  מטרתי היא תפריט עתיר חלבונים (וככזה גם עתיר ברזל). קראתי לאחרונה את ספרו של ד"ר אטקינס ונוכחתי שפרק המתכונים בספרו לא מספק לי את הדרוש לי וכך בחפשי ברשת מתכונים מאותגרי פחמימות נתקלתי באתרך.

בברכה,

ג'

השם המלא שמור מטעמי צנעת הפרט. הקשר שלי עם ג' נמשך והוא מבשר לי שנולדה לו בת בשעה טובה, כלומר גם בעיית הפוריות נפתרה. אני מקווה שמבחר המתכונים שבספרי יספקו את צרכיו ויישמרו את הישגיו.

 

מזון למחשבה

יום ראשון, 24 לינואר 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

יוזמות מקוריות ופורצות-דרך הן תמיד נחלת מעטים. מי שנהנה מהן מחבק את היוזמות ומתברך בהן. בתוך אוקיאנוס יועצי התזונה המתרבים בטור גיאומטרי מצאתי אי של שפיות. אתר "גדולות" GDOLOT בהנהלת הקרדיולוג אילן קיציס מעניק בעיטת עונשין להרגלים ישנים של אכילה בלתי מבוקרת של פחמימות. ד"ר אילן קיציס פיתח תוכנית המשלבת דיאטה  וכדורגל. התוכנית מיועדת לנשים שמנות שעושות את הבלתי ייאמן: משחקות כדורגל בהתלהבות מעוררת הערצה וומתנזרות לחלוטין מקמח וסוכר.

באמירה "ללא קמח וסוכר" יש תבנית חשיבה אחרת, כך ד"ר אילן קיציס, האמירה במשפט זה היא "מה לא לאכול" וזהו. מה אוכלים? הכל חוץ מקמח וסוכר. זה הבסיס, מדגיש ד"ר אילן קיציס. ויש תוצאות. 3 עד 5 ק"ג לחודש נושרים,ויש שיאנית שהפחיתה 37 ק"ג.

על מנת להפחית במשקל ולהגיע למשקל תקין, מחדד ד"ר אילן קיציס, בלי עוגות, וופלים, שוקולד, גלידות, מיצים וסירופים ממותקים, לחמים, בורקסים, פיצות, פסטות, סנדוויצ'ים, בייגלך, מלוואח, קורנפלקס, קמח תירס ועוד ועוד. זו הדרך היחידה בעלת פוטנציאל הצלחה, מסכם ד"ר אילן קיציס.

הצוות המנחה את התוכנית כולל – מאמן כדורגל, שני פסיכואנליסטיקאים ושתי רכזות קבוצות. שמתי לב שלא היה בצוות דיאטן או דיאטנית והסיבה ברורה, כי תוכניתו של ד"ר אילן קיציס הופכת על פיה  את פירמידת המזון עתירת הפחמימות מבית מדרשו של משרד החקלאות האמריקאי.

פירמידת המזון הישראלית-אמריקאית היא בסיס קיומה של הדיאטה הקלאסית ומקור כוחה של תעשיית המזון המפמפמת כמויות ענק של פחמימות לתוך הגוף הקטן של בן-אנוש ומנפחת אותו לממדים מעוררי פלצות.

ידועה התופעה של השמנת כדורגלנים שפרשו, כמו מרדונה ואחרים, אבל לקבוצתו של ד"ר אילן קיציס זה לא יקרה גם אחרי שיפרשו ממגרש הכדורגל אם ישמרו על הימנעות מארסנל פצצות-המיצרר הפחמימתיות, לרבות אוזני-המן שנמכרים במרכולים חודשיים לפני פורים ועשויים בצק ממולא בצק בתוספת ממרח שוקולד ובשילוב אגוזים וליקר ועוד מילויים חדשניים מדיפי ארומה משכרת.

ארבעים אלף תשובות לשאלה אחת: מה לשים בצלחת?

יום שני, 11 לינואר 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

מה לשים בצלחת ?

לכאורה שאלה טריוויאלית. אבל תשובות אין ספור. מקהלת-רקע של ארבעים אלף יועצי-תזונה שנימנו בעולם המערבי ישגעו אותך מרוב עצות שתחילתן סותרת את סופן, וכיוון שגופך מהווה זירה למאבקי נפש בין תאוות הנישנוש לבין שגעון הבריאות, אתה תבחר לבטח את עתירי-הפחמימות באריזות יפות וכתוביות מגניבות, בצבעים עליזים ובטעמים משובבי-נפש עם מסר של בריאות.

שווה ציטוט

אתר מלב"י מרכז רפואי לטיפול בהשמנת יתר 9.12.2008 : מדוע חשוב לעשות דיאטה דלת פחמימוות לפני ניתוח הרזיה?

"מועמדים לניתוח הרזיה יתבקשו על ידי הרופא לעשות דיאטה דלת פחמימות שבועיים לפני הניתוח.  מחקרים בנושא הוכיחו כי באמצעות הדיאטה ניתן להפחית 3-4 ק"ג מהמשקל, להשיג צמצום בנפח הכבד ולהקל על ביצוע הניתוח באופן לפרוסקופי דרך חורים קטנים מבלי לפתוח את הבטן".

אתר מוטק'ה 5.1.2010:  ד"ר אסנת רזיאל, כירורגית מומחית בניתוחי הרזיה, המנהלת הרפואית של מלב"י:השמנת-יתר בגיל מבוגר סכנה בריאותית: "איכות החיים בגיל הזהב שווה זהב, אך עלולה לחמוק בקלות, וכדאי לנסות ולצמצם את הופעתן של מחלות שכיחות הקשורות בהשמנה, בעיקר בשל השפעתן הקשה על תיפקודי הגוף בגילים מבוגרים".

"השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות": "אנחנו חיים במדינה צעירה שלא חונכה להזדקן, ולפיכך אנשים מתים בגיל חמישים ונקברים בגיל שמונים, ובין לבין הופכת איכות חיים לנכות חיים… הזיקנה הממארת היא בראש ובראשונה כשל תזונתי. זקנים מתים מפני שמערכות הגוף נחלשות ונשחקות לבלתי יכולת לייצר חלקי חילוף.   אבל ניתן לנצח את תיקתוק השעון הביולוגי אם נשמרים מפני בגידת הגוף. בסך הכל מדובר בתעלול של הטבע, שמעניק נעורים ורעננות בשפע וממהר להשתלט על מתנותיו עוד בטרם הספקנו להתרגל. אבל ניתן לרסן אותו באמצעות הזנה מאוזנת ושמירה קפדנית על משקל השמור לצעירים.  ובחרת בחיים.   אל תסתפק בהישרדות"

תרומתו של המשורר חיים גורי לספרי "השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות"


Dreamhost review