בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור אוקטובר, 2010

עשרים שנה ללא סוכר

יום חמישי, 21 לאוקטובר 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

כל 82 המתכונים המופיעים בבלוג שלי, שמהם אני ניזון יותר מעשרים שנה, אינם מכילים ולו גרם אחד של סוכר, והקמח במשורה קמצנית.

את הדיאטה דלת הפחמימות עשיתי מטעמים אסתטיים ועל-מנת למצוא משרה מתאימה בגיל 58 , כשענפי המשק החקלאי קרסו והייתי חייב למצוא מקורות מחיה חלופיים. אבל מי יעסיק קשיש שמן ודוחה?

מכיוון שהייתי בקיא בפיטום בעלי-חיים היו נהירים לי גם רזי ההרזייה, לפיכך נתתי למוח הוראת-קבע וקיבלתי זהות חדשה שאני שומר עליה בקנאות עד עצם היום הזה, בשנה השבעים ותשע לחיי.

הגיל חשוב רק לאנשים שסובלים ממנו. בגיל 58 התקבלתי למשרה ציבורית שרבו המתחרים עליה. זכיתי במשרה בזכות האכילה הנכונה והמדודה שהעניקה לי מראה צעיר ורענן, וכאשר מעסיקי העדיף אותי על פני מתחריי הצעירים הוא לא התחשב בקילומטרז' שעשיתי בימי חלדי, אלא בטיב המוצר. אני מודל 32 ועדיין סוחב בעליה בהספק-מנוע של 98%. עד לתחילת העשור השמיני של חיי שכחו להחליף אותי בעובד צעיר וככה התנהלתי בקלילות במשרה זו אל תוך העשור השמיני של חיי המתוקים ללא תוספת סוכר.

13 שנה עבדתי במשרה זו ולא החסרתי אף יום אחד בגין מחלה.

ללמדכם שיש בכוחה של דיאטה דלת פחמימות לבטל את חוקי הכובד, לשנות את אורח-החיים, ואפילו להוליך שולל את מלאך המוות.

סוכר מסרטן

בדיעבד ניצלתי מתסמונת מטבולית, שהיא מיקבץ של גורמי סיכון העלולים להוביל למחלות לב, סוכרת, שבץ מוחי וסרטן.

כל כפית סוכר היא סוכנת זדונית של מחוללי הסוכרת, הבולימיה, מחלות הלב ושאר תחלואים, לרבות הסרטן. הגידול הסרטני צריך סוכר (גלוקוז) לצורך קיומו. התא הסרטני צורך סוכר פי 3-5 מתא נורמאלי. הדעת נותנת שללא סוכר (גלוקוז) אין קיום לתא הסרטני. ככל שאזורים רבים יותר קולטים גלוקוז, כך רבה מידת ההתפשטות הסרטנית. את הגילוי אודות התהליך המיוחד בו תאי סרטן ניזונים מגלוקוז גילה ד"ר אוטו ורבורג בשנת 1933 ועל כך זכה לפרס נובל (ועיין ערך בדיקת pet/ct בגוגל).

לא בכדי הוציא ד"ר אילן קיציס את הסוכר והקמח מהתפריט של מטופליו וחסך מהם את הסרטן ושאר תחלואים שהשמנים חשופים אליהם (עיין ערך "גדולות" בגוגל).

הניצחון של גילדת יצרני הסוכר האמריקאים ("ידיעות אחרונות" 30.5.2004 )

"המלצתו של ארגון הבריאות העולמי להוריד את רמת הסוכר במוצרי המזון בארצות הברית ל-10% לא פורסמה ברבים עקב הזעם וההתנגדות שעוררה בקרב יצרני הסוכר האמריקאים, שדרשו להעלות את כמות הסוכר המותרת ב-25% לפחות".

הסוכר הוא אכן ידידה הטוב של תעשיית המזון. הסוכר מהווה כרבע ממזונו של האמריקאי ואנחנו החצר האחורית של אמריקה. אסור לערער על הכללים והמוסכמות. ואובמה אם ישאג מי לא יירא?

עיין ערך "הייתי שמנה ואומללה"

יום חמישי, 07 לאוקטובר 2010
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

כנסו לגוגל ותופתעו כיצד ירדה שרון שרייבר 65 ק"ג בדיאטה דלת פחמימות. שורו הביטו וראו איך הפכה מעצמה גופנית אדירה לנסיכה חטובה ויפת-תואר.

אם החלטתם לבצע פניית-פרסה תזונתית, הרי לכם מודל חיקוי שיחזיר אתכם לממדים הנכונים ויעצב את גופכם כמו שהטבע התכוון.

מניסיוני האישי ברור לי שהמפנה של שרון לא קרה יש מאין. האיזון בצלחת יצר את האיזון המושלם בגופה. האיזון בין החלבון והשומן (18% חלבון ו-18% שומן) ניכר בעליל בגוף המושלם של שרון.

מי שרוצה לדעת אם הופר האיזון בגופו יתייצב מול הראי ויבחן את קוי-המיתאר של הגוף. כל בליטה מעידה על עודף שומן וחוסר חלבון. ההשמנה היא עבירה על חוקי הטבע, שיש עימה קלון והראי יוכיח.

רוצה להיפטר מהשומן ולפנות מקום לחלבון שהודחק,  קצוב לעצמך מנת פחמימות יומית שלא תעלה על 1 גרם לכל ק"ג משקל תיקני. אם אתה אמור לשקול לפי טבלת השקילה 70 ק"ג– קצובת הפחמימות היומית שלך לא תעלה על 70 גרם פחמימות. 70 גרם חלבון יטול הגוף באופן אוטונומי, בלי תלות בך,  על פי העיקרון של 1 גרם חלבון לק"ג משקל גוף ולא יספוג יותר .


לרדת במשקל או לרדת על עוגת קרם?

פיסגת הקולינריה של שוחרי הדיאטה דלת השומן היא עוגה עם קרם המוענקת להם יום יום בקודקוד הפירמידה האמריקאית, אחותה התאומה של הפירמידה הישראלית, ובבסיס הפירמידה מוענקת להם כל בוקר עוגה בלי קרם בתוספת פצצות-מיצרר פחמימתיות כרכיב תזונה עיקרי.  עיין ערך "פירמידת המזון" בויקיפדיה).

"הקיבה אינה מטה אוזן לעצות" (סנקה, פילוסוף רומי לפני כ-2000 שנה).

למעלה משישים אחוז מאוכלוסיית ישראל מחפשים פתרון לבעיית ההשמנה, רק אל תשבית את שמחתם ואל תמנע מהם עוגות ושאר מנעמים פחמימתיים שמעניק להם המימסד בנדיבות. אמור להם שפצצת-המיצרר הפחמימתית היא פצצה מתקתקת, דעתם הנתמכת במחקרים מלומדים היא,  שזו פצצה מתקתקה על פי טעמה הערב ועל פי תרומתה למשק הסרוטונין האחראי על איזון מצב הרוח.

הנאות קלות המגיעות דרך תרבות צריכה עתירת פחמימות גורמות לאנשים להיות כנועים ומרוצים כאילו אין מחר. טומנים ראשם בחול כמו בת-יענה.

 

תג מחיר לתזונה לקויה

עיין במאמרי מיום 12.8.10 תחת הכותרת "דיאטה דלת פחמימות אינה דיאטת חלבונים" וקבל את הצעתי להתבונן בצילום הדמייה הממחיש את המתרחש בתוך גופך.

כמה שמנים ושמנות הושפעו מהצילום ועשו פניית-פרסה תזונתית. מומלץ בחום.


Dreamhost review