בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

ארכיון עבור אוקטובר, 2008

מותה של הדיאטה הים-תיכונית ("הארץ" 20.9.2008 )

יום ראשון, 26 לאוקטובר 2008
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

הכתבה שמתחת לכותרת  מבשרת, שמגיפת ההשמנה לא פסחה על יוון,

מולדת הדיאטה הים-תיכונית. שני שלישים של האוכלוסייה הבוגרת

ביוון סובלים מעודף משקל ומצבם הוא החמור ביותר באירופה, כך לפי

נתוני האו"ם.

 

על פי עקרונות התזונה הים-תיכונית, נאכל פעם בחודש בשר אדום,

פעם בשבוע מתוקים, ביצים, תפוחי-אדמה, זיתים, קטניות, אגוזים,

עוף ודג.

 

בתחתית הפירמידה הים-תיכונית נאכל מדי יום: שמן זית, פירות, ירקות,

דגנים מלאים, פסטה, לחם  ואורז.

 

בשנות התשעים הבחינו החוקרים שלאוכלוסייה הכפרית הים-תיכונית

תוחלת חיים ארוכה ושיעורים נמוכים של מחלות קשות. "אכלנו את

מה שגידלנו", סיפרה תושבת כפר הררי, אולם היא הוסיפה, שככל

שהנשים יצאו לעבודה והחנויות הופיעו, תרבות המזון השתנתה.

"נכנסנו לעידן הנוחות", אמרה.

 

בעידן הנוחות, למיטב הבנתי, כבר לא צריכים לתדלק את הגוף במזון

אנרגטי עתיר פחמימות כמפורט לעיל, אבל "בלוטות הטעם עדיין

רגילות לתזונה המסורתית", כך בכתבה, למרות שלא צריך להתאמץ

בגידול המזון. הושט היד וגע במזונות שעל מדפי המרכולים.

 

מתה הדיאטה הקלאסית והלכה לעולמה הדיאטה הים-תיכונית.

נותרה הדיאטה דלת הפחמימות שמיטיבה איתי קרוב לשני עשורים,

ועובדי הקריה למחקר גרעיני בדימונה קורנים מבריאות לאחר שנתיים

של צריכת דיאטה דלת פחמימות במסגרת מחקר בינלאומי כפי שפורסם

ב"ידיעות אחרונות" ב-17.10.2007.

 http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1024733.html

נפילת הבורסות

יום שני, 06 לאוקטובר 2008
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter


בורסת הדיאטות אינה מכונת-אמת. היא דומה ללוח חלק שאפשר לכתוב עליו מה שרוצים והציבור הוא הצינור החלול שדרכו עוברות המילים הרבות שנכתבות ונמחקות וחוזר חלילה, כך נפתח ספרי "השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות".

 

"יש צדק בסיסי בהתנפצות של בלוף. בסופו של דבר, אחרי שיתפזר האבק מעל גל ההריסות של הקוניוקטורות הכלכליות, נראה שמי שימשיך לעבוד הם בעלי המקצוע ואנשי התעשייה המסורתית, שאינם עוסקים במניפולציות או בבריאת עולמות וירטואליים.  אנו זקוקים לאיזון בין אנשי המילים לאנשי המעשים"(סטף ורטהיימר על התמוטטות המערכת הפיננסית, "ידיעות אחרונות" 6.10.2008).

 

אל תתאמצו למצוא את ההבדלים. שתי הבורסות נשענות על מילים נבובות

ועל כלים וירטואליים.

 

בשני המקרים נחבטו קשות החולמים על מציאות אחרת כאשר נפלו ממיטת החלומות על ריצפת היום-יום.

 

להזכירכם, שכל שיטות ההרזיה ללא יוצא מן הכלל מציעות מילים. שיטתי מציעה שילוב של מילים וכלים. ספר דק למי שרוצה להיות דק/ה מדריך כיצד להשתמש בכלים שמחזיקים את התפריט היומי, זו תמצית הפטנט שרשמתי בארץ ובארצות הברית

kjn

כל תרח הוא פרח

יום ראשון, 05 לאוקטובר 2008
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter


זה אינו תעלול פרסומת. זהו מתכון לחיים ארוכים ובריאים. אנחנו חיים במדינה צעירה שלא חונכה להזדקן, ולפיכך אנשים מתים בגיל חמישים ונקברים בגיל שמונים, ובין לבין הופכת איכות-חיים לנכות-חיים.להשמנה יש השפעה רצינית על הערכת גילו של האדם. כמות המזון הנצרכת יכולה לעיתים להחסיר או להוסיף עד 20 שנה להערכת הגיל של אישה או גבר ומי שמכמת לא מתקמט.

 "לאכול או לחיות" הייתה הכותרת שהופיעה ב"ידיעות אחרונות" ב-14.12.2003 (כתבת ynet) בכתבה המתארת את תוצאות ניתוח קיצור הקיבה שעבר פרופ' משה ענבר, מנהל המחלקה האונקולוגית במרכז הרפואי איכילוב. פרופ' ענבר שמשקלו הגיע ל-170 ק"ג השיל ממשקלו 70 ק"ג וגזר על עצמו אורח-חיים סגפני על מנת לשמור על ההישג. המזון עתיר-הפחמימות שהיה בעוכריו הוצא מתפריטו והוא למד בדרך הקשה, שצריכת פחמימות מדודה מהווה מנוף לאריכות ימים טובים.

 אמצע החיים או סוף הדרך –  הכול תלוי בתזונה מאוזנת  הנגזרת מצריכת פחמימות מדודה. תפריט מאוזן הוא מרכיב חיוני בהתמודדות עם הזיקנה ובמניעת מחלות כרוניות.

 גוף האדם פועל כמכונה משוכללת מאוד שמודעת לצרכים שלה, ואם לא ישבשו את מערכותיו ולא יסממו אותו במנת-יתר של פחמימות  יצרוך את מזונותיו באופן מאוזן. בלא לחם תישאר מרבית החמאה במקרר ושמן הזית הטעים ישאר ברובו בבקבוק אם לא יתנו לו פיתה וזעתר.  גם מוצרים מן החי כספקי חלבון יסרב הגוף לצרוך ללא הגבלה אם לא יאנסו אותם להחליק במורד הגרון ארוזים בפיתה, בכיסוני בצק, או משוקעים בהררי אורז ותפוחי-אדמה.

 הזיקנה הממארת היא בראש וראשונה כשל תזונתי. זקנים מתים מפני שמערכות הגוף נחלשות ונשחקות לבלתי יכולת לייצר חלקי חילוף. אבל ניתן לנצח את תיקתוק השעון הביולוגי אם נשמרים מפני בגידת הגוף. בסך הכל מדובר בתעלול של הטבע, שמעניק נעורים ורעננות בשפע, וממהר להשתלט על מתנותיו עוד בטרם הספקנו להתרגל, אבל ניתן לרסן את הטבע באמצעות הזנה מאוזנת ושמירה קפדנית על משקל השמור לצעירים.

 כה אמר אחרון הראשונים, שלמה שמיר (93) , האלוף היחיד שנותר מהמטכ"ל הראשון, זקוף קומה וצלול כבדולח: "מהמוות אני לא פוחד. אני פוחד מהאפשרות להיות במצב של חוסר אונים, של צמח. התקווה שלי, שאחרי 150 אמות בריא" ("ידיעות אחרונות" 29.9.2008 ).

 הרי אני כבן שבעים ושש פלוס ארבעה חודשים, מינוס עשרים קילוגרמים של נתחי בשר שהישלתי מעלי בגיל חמישים ושמונה והטבע ומי שמעליו ממלא את רצוני לשמר בקפידה את מה שהוא בנה ביד אוהבת.

 ותודה לרעייתי הבשלנית המקצועית נאוה, שאיתה אני בירח הדבש קרוב ליובל, שדחתה על הסף את העצה מבית-מדרשה של הדיאטה הקלאסית  אשר הופיעה ב"ידיעות אחרונות" ב-14.1.07 תחת הכותרת: איך משפרים את איכות החיים בגיל השלישי .

"….כדאי להימנע משומנים רוויים כמו חמאה, שומן בשר, שמן קוקוס ומרגרינה. על כמחצית מהקלוריות היומיות לבוא מפחמימות מורכבות כמו תירס, לחם, פסטה, תפוחי-אדמה ואורז".

 עם מתכון כזה הייתי אמור להיות בעת הזאת עם עשרים קילוגרמים נוספים ומראה של ישיש בן 96 במחלקת תשושים בבית-אבות. במקרה הטוב נשען על הליכון ובמקרה הרע שקוע בכיסא גלגלים, עדיין מאוהב באישה שאיתי אלא שהדרך לליבה היה עלול להיות רצוף מעקפים.

 

 


Dreamhost review