בלוג השמן והרזה – מדריך עוקף קלוריות

אכול פחמימות במינון זהיר-זעיר כמו תרופה רעילה-מועילה. כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה ומאוזנת ואיכות חיים.

לא כל מה שמת גם נקבר

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

בארצנו המתחדשת לא כל מה שמת גם נקבר. אנחנו מדינה צעירה שלא למדה להזדקן, לפיכך אנשים מתים בגיל חמישים ונקברים בגיל שמונים.

גם לדיאטות ולשיטות ההרזייה יש חיים לאחר המוות.  קחו למשל את הדיאטה הים-תיכונית שהאו"ם הכריז על מותה ("הארץ" 28.9.2008) והיא עדיין חיה ובועטת ועושה נפשות,  תוך התעלמות מאוכלוסיית יוון הכי שמנה ביבשת אירופה, בעלת זכות יוצרים על הדיאטה הים-תיכונית.

נופץ מיתוס הכושר כמחולל הרזייה ומכוני-הכושר מבשרים על הצלחות מרשימות.

גם על הרפואה האלטרנטיבית עלה הכורת על פי רב-המכר מאת  הסופר סיימון סינג ואדוארד ארנסט, פרופסור לרפואה משלימה "ריפוי או פיתוי – רפואה אלטרנטיבת במבחן". יותר ויותר אנשים פונים לרפואה המשלימה מתוך אמונה שלמה שיש בה להציע פתרונות שאין לרפואה הקונבנציונלית. "עבודה בעיניים" במקרה הרע, אפקט פלציבו במקרה הטוב, קובעים נחרצות כותבי הספר.

בכל מקום שתשליכו אבן בארצנו היא תיפול על אדם שמן או על יועץ תזונתי שנטל מונופול על התבונה וכל עוד לא יקבעו בחקיקה כללים ברורים ימשיך הציבור הרחב והשמן לפתח תלות בצבא יועצי התזונה מכל כיוון אפשרי.

"זולל וסובא" פעם אבחנה ספרותית.  בעת החדשה אבחנה רפואית המוגדרת כתסמונת "האכלן הכפייתי" והמימסד הרפואי משווק אותה בחדווה.  אבחנה זו מפרנסת רופאים, חוקרים, מדענים, רוקחים, מכוני כושר וספקולנטים, שיאבדו את פרנסתם אם הבעיה תיפתר.

ניתן לזרום עם המימסד אבל לא נגדו.

 

שש בדותות תזונתיות

שש בדותות תזונתיות מבית-מדרשם של רוב יועצי התזונה, שהגיעו מאותו פס-ייצור ואנחנו מעדיפים לחיות איתן בשלווה של בורות:

  1. 1200  קלוריות ליום
  2. 10,000 צעדים מהירים ליום
  3. 8-12 כוסות מים ליום
  4. מכון כושר יכווץ לכם את הפרונט למחוזות אטרקטיבים
  5. צריך לעבוד על שינוי החשיבה בהתייחסות לאוכל
  6. מה תאכלו היום? היום אתם אוכלים אוכל בריא, שגם עושה לכם טוב.  למשל קערת שיבולת שועל בחלב, דגני-בוקר , אורז מלא וחטיף אנרגיה.

יותר משלושים שנה עובדים על פתרון בעיית ההשמנה והעבודה לא נגמרת.

יועצי התזונה שבויים בקלישאות ומפריחים סיפורים ובדיות עוקפי מציאות שנופלים על אוזניים קשובות וקרקע פוריה והסיפורים עוברים מפה לאוזן, יצוקים בבטון ומתבססים על מחקרים שהיו או לא היו.

אבל ההשמנה היא מחלה ויזואלית ולא ניתן להסתיר אותה. ל-62% מאוכלוסיית ישראל אין כניסה למכנסיים וחייבים לעשות פניית-פרסה תזונתית.

כבר הוכח בעליל שספירת קלוריות אינה רציונלית אלא אם כן נועדה לפיתוי, כי הגלידה כל כך טעימה ויש בה רק 230 קלוריות מתוך קצובה יומית של 1200 קלוריות למי שעושה דיאטה.

אילו נקבעה בחקיקה קצובת פחמימות מדודה במקום קצובת הקלוריות המושרשת, היה הצרכן עובד על שינוי החשיבה בהתייחסות לגלידה, שמסתתרות בה 30 גרם פחמימות, המהוות את מחצית קצובת הפחמימות היומית שלי.

מי שמוכן לשלם את מחיר החטאים כמפורט להלן – ש י ק ו ם !!!

להגיב


Dreamhost review